Moje ulubione cytaty

To jest wpis gdzie gromadzę sobie cytaty. To taka forma notatnika żebym mógł sobie je przypomnieć gdy nie będę miał pod ręką laptopa. Ponieważ będzie to w necie to może ktoś na to zajrzeć choć nie wierzę żeby przy content shocku przez przypadek ktoś tu trafił. Ale z ciekawości jak tu trafisz to napisz mi krótką wiadomość na dominczak.w@gmail.com 🙂 Może być z samym “tematem” treści “wszedłem na wpis o cytatach”. Ja będę wtedy wiedział jak w rzeczywistości wygląda ruch organiczny w necie 🙂

Egoizm nie polega na tym, że żyje się tak, jak się chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy.

Oscar Wilde

Na 13 Lipca 2021

Tę datę zapamiętam do końca życia. Tego dnia odszedł od nas nasz ukochany syn Kamil. Żył tylko 18 lat. W naszej rodzinie był 17 lat. Wspaniałych 17 lat. Kamil trafił do nas jako do Rodziny Zastępczej ale nigdy tak go nie traktowaliśmy. To był nasz syn i koniec!

Ten fragment piszę dnia 17 Lipca. Właśnie umówiliśmy zakład pogrzebowy i księdza.

I tak naprawdę nie rozpaczam. Raduję się , bo jemu już jest lepiej! Nikogo nie skrzywdził nie wyrządził żadnego zła. Pan Bóg powołał go w najlepszym czasie.

A ja karmię się cytatem mojego idola – św. Pawła z listu do Tesaloniczan:

“W każdych warunkach się radujcie”

św. Paweł 1 Tes

I nie chodzi tu o pusty śmiech ale o RADOŚĆ W DUCHU ŚWIĘTYM!

Owszem jest mi smutno. Brakuje mi nocy na rybach z Kamilem, przytulenia go kiedy szedł 40 km z Konina i spytał w drzwiach czy go przyjmiemy! To było wtedy kiedy uciekł z ośrodka wychowawczego. Teoretycznie powinniśmy go oddać w ręce Policji ale tego nie zrobiliśmy. Wiesz… święta Wielkanocne się zbliżały i chciałem żeby był z nami.

Jak dowiedziałem się o jego śmierci ryczałem jak bóbr. Kamil jednak zrobił z zaświatów wszystko żebym nie płakał. Taki już był.

A przecież my w Credo mówimy że wierzymy “w Świętych obcowanie”

Czy już dostąpił oglądania oblicza Pana nie wiemy. Ale jak powiedział mi mój ukochany ksiądz Jan Konarski “Kamil część Czyśćca odbył już na ziemi” Miał dziecina od urodzenia przejebane i ciężkie to było życie.

Jeżeli w życiu będzie Ci ciężkie, coś będzie bolało pamiętaj o RADOŚCI W DUCHU ŚWIĘTYM !!!

Kamil, odszedł od nas w wieku 18 lat, kochana mordeczka!

Cytaty, cytaty, cytaty – warto je kolekcjonować

No i tak buduję tę swoją stronę www. Tym wpisem też się trochę uczę. Jako pierwsze wziąłem “cytaty”. Jakoś tak je lubię. Bo tyle mądrości z nich płynie.

Ten cytat Oscara Wilde`a wybitnie mi się podoba. Jak czasami tak patrzę na świat to widzę, że zewsząd płyną słowa ukrywające prawdę. Pod pozorem “prawdy” wrzuca nam się torowanie umysłu żebyśmy wiedzieli co mamy myśleć. A ja sobie tak czasami siedzę i myślę :

Czy świat jest taki pojebany a tylko wszyscy się ładnie uśmiechają ? Nie wyłączając mnie.

Od dłuższego czasu patrzę na te portale internetowe i mam takie straszne wrażenie, że ten cytat tam pasuje. Wchodzę na onet i mam wrażenie, że Polska jest najgorszym miejscem do życia. Bo tu wszystko jest chujowe.

A właśnie UWAGA! Piszę tak jak myślę i zapisuję to językiem potocznym. Ten wpis nie ma na celu ukrywania czegokolwiek.

No to mówię sobie wejdę na portale prawicowe. A tu jest bombardowanie ostrzeżeniami że już za chwilę Ruscy tu wejdą i będzie kolejna wojna.

A ja tak se myślę. Ci Ruscy, znakomici szachiści zrobiliby tak głupi ruch mając pod bokiem 1,7 mld Chińczyków ??? Tu i ówdzie czytam że tylko 7% młodych chłopaków w Rosji nadaje się do służby wojskowej. I jeszcze mieliby wytracać ten cenny materiał… no nie wiem. Choć Rosja to jak śpiewa Kazik

ten kraj potężny jego step wielki, nie pojmiesz go rozumem choćbyś myślał wieki …

Kazik Staszewski “Kult”

Czy Ci którzy tak wołają o prawdę i innym zarzucają egoizm to …

Tak naprawdę podlegają cytatowi Oskara Wilde`a? I są egoistami ? Bo pod płaszczykiem prawdy przemycają nam recepty jak MUSIMY żyć? Coraz bardziej mam takie wrażenie.

“W koło wszyscy są pierdolnięci tylko się ładnie się uśmiechają”

Wojciech Domińczak … na kwarantannie Koronawirusa

A weź mi napisz w komentarzu co o tym sądzisz. Nie o moim cytacie ale o tym czy media żądają od nas abyśmy żyli tak jak one uważają.

Ze względu na Chrystusa wszystko inne to gówno

Cytat dziś z kościoła. Ależ mi on przypasował.

  • po pierwsze, że w sposób dosadny mówi “jak jest”
  • po drugie, że powiedział to mój idol – św. Paweł
  • po trzecie, że przeklinam w życiu

I to dziś bardzo mnie poruszyło. To cytat który mnie uskrzydlił 🙂

Tak jak kiedyś odkryłem inny świetny cytat. Kiedy Chrystus przebywał w domu Marty i powiedział

“Marto, martwisz się o tak wiele, a potrzeba tak niewiele albo nic!

Prawda, że piękne?

Tak sobie dziś pomyślałem, że prowadzenie własnej strony to taka forma pamiętnika. Oraz składu różnych rzeczy.

Dodaj komentarz