Moje ulubione cytaty

To jest wpis gdzie gromadzę sobie cytaty. To taka forma notatnika żebym mógł sobie je przypomnieć gdy nie będę miał pod ręką laptopa. Ponieważ będzie to w necie to może ktoś na to zajrzeć choć nie wierzę żeby przy content shocku przez przypadek ktoś tu trafił. Ale z ciekawości jak tu trafisz to napisz mi krótką wiadomość na dominczak.w@gmail.com 🙂 Może być z samym „tematem” treści „wszedłem na wpis o cytatach”. Ja będę wtedy wiedział jak w rzeczywistości wygląda ruch organiczny w necie 🙂

Egoizm nie polega na tym, że żyje się tak, jak się chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy.

Oscar Wilde

Cytat o armii i wojsku

„Kto nie karmi własnej armii, karmi cudzą”

Napoleon

W sumie to żałuję, że nie mam przeszkolenia wojskowego. Znaczy trochę mam, ale musiałem za to zapłacić z własnej kieszeni. Bo przez kilka lat ćwiczył nas ex-komandos. I muszę przyznać, że bardzo mnie to cieszyło. Spotykaliśmy się w grupie innych „wykształciuchów” żeby poobijać sobie gęby. I każdy wychodził szczęśliwy. Ten strzał endorfin!

A ile kosztowało żeby się obeznać z bronią palną… Pierwszy czas kiedy wziąłem do ręki Glocka, Kałacha czy Glauberyta był totalnym szokiem. Oto w rękach trzymałem śmiercionośne narzędzie. Coś czym naprawdę można zrobić krzywdę. Byłem wprost sparaliżowany. A co dopiero żeby skutecznie się tym posługiwać.

Cytaty o strategii

„Strategia to ciągłe zadawanie pytań”

Colin S.Gray

Ten cytat wyłuskałem z książki Jacka Bartosiaka i Piotra Zychowicza „Nadchodzi trzecia wojna światowa”. Wydaje mi się zbieżny ze słowami Heraklita z Efezu „Pantha Rei”. Ja w swojej szkole rysunku ciągle musiałem zmieniać strategię. Co 10 lat wszystko od nowa. Owszem podstawa programowa pozostawała ta sama, alfabet rysunkowy był wciąż ten sam ale to już jest taktyka. Może to jest dobry moment żeby przytoczyć słowa Sun Tzu :

„Strategia bez taktyki jest najwolniejszą drogą do zwycięstwa. Taktyka pozbawiona strategii jest zgiełkiem poprzedzającym klęskę”

Sun Tzu

Na początku wyznaczyłem sobie cele strategiczne a potem obłożyłem to taktyką. I już myślałem, że teraz będzie to samograj gdy nagle okazało się, że zmieniło się otoczenie biznesowe i stare założenia przestały działać. Pamiętam jak strasznie każdy z nas dbał o to żeby jego unikalny program nie wyszedł poza ramy pracowni. Pisząc w liczbie mnogiej mam na myśli siebie i moich konkurentów.

Teraz po latach widzę jakie to było nieskuteczne. Przykładem może być pewna uczennica Ela, która żeby wkupić mi się w łaski przyniosła nieproszona cały materiał innego kursu rysunku. Ja tego nie potrzebowałem bo wszystko wymyślam sam (choć też zastanawiam się nad prawdziwością tej tezy). Teraz na rynku są tysiące książek, artykułów czy filmów na YT o rysunku i …

… i nikt tego nie robi. Nasze dyski pełne są materiałów! Ja mam np. jakiś kurs języka szwedzkiego. Zgrałem go sobie kiedyś od nie wiem kogo. Pomyślałem, że nauczę się tego języka bo był czas, że intensywnie jeździłem do Szwecji na ryby. Ile razy zajrzałem do tego … zero! I gdzieś znów trafiłem na całkiem ciekawy cytat”

„Samodyscyplina jest bardzo ciężka a niektórzy twierdzą, że jest niemożliwa”

Czy jest niemożliwa … tego nie wiem. Ale dopóki nie przeczytałem tego cytatu to faktycznie była niemożliwa. Jeżeli już po coś sięgałem to tylko wtedy kiedy ogarniał mnie lęk albo kiedy sytuacja stawała się krytyczna! Ale z takich rzeczy które można byłoby określić „ważne i przydatne ale nie jakieś zbytnio konieczne” to nie udawało mi się zrealizować.

Na 13 Lipca 2021

Tę datę zapamiętam do końca życia. Tego dnia odszedł od nas nasz ukochany syn Kamil. Żył tylko 18 lat. W naszej rodzinie był 17 lat. Wspaniałych 17 lat. Kamil trafił do nas jako do Rodziny Zastępczej ale nigdy tak go nie traktowaliśmy. To był nasz syn i koniec!

Ten fragment piszę dnia 17 Lipca. Właśnie umówiliśmy zakład pogrzebowy i księdza.

I tak naprawdę nie rozpaczam. Raduję się , bo jemu już jest lepiej! Nikogo nie skrzywdził nie wyrządził żadnego zła. Pan Bóg powołał go w najlepszym czasie.

A ja karmię się cytatem mojego idola – św. Pawła z listu do Tesaloniczan:

„W każdych warunkach się radujcie”

św. Paweł 1 Tes

I nie chodzi tu o pusty śmiech ale o RADOŚĆ W DUCHU ŚWIĘTYM!

Owszem jest mi smutno. Brakuje mi nocy na rybach z Kamilem, przytulenia go kiedy szedł 40 km z Konina i spytał w drzwiach czy go przyjmiemy! To było wtedy kiedy uciekł z ośrodka wychowawczego. Teoretycznie powinniśmy go oddać w ręce Policji ale tego nie zrobiliśmy. Wiesz… święta Wielkanocne się zbliżały i chciałem żeby był z nami.

Jak dowiedziałem się o jego śmierci ryczałem jak bóbr. Kamil jednak zrobił z zaświatów wszystko żebym nie płakał. Taki już był.

A przecież my w Credo mówimy że wierzymy „w Świętych obcowanie”

Czy już dostąpił oglądania oblicza Pana nie wiemy. Ale jak powiedział mi mój ukochany ksiądz Jan Konarski „Kamil część Czyśćca odbył już na ziemi” Miał dziecina od urodzenia przejebane i ciężkie to było życie.

Jeżeli w życiu będzie Ci ciężkie, coś będzie bolało pamiętaj o RADOŚCI W DUCHU ŚWIĘTYM !!!

Kamil, odszedł od nas w wieku 18 lat, kochana mordeczka!

Cytaty, cytaty, cytaty – warto je kolekcjonować

No i tak buduję tę swoją stronę www. Tym wpisem też się trochę uczę. Jako pierwsze wziąłem „cytaty”. Jakoś tak je lubię. Bo tyle mądrości z nich płynie.

Ten cytat Oscara Wilde`a wybitnie mi się podoba. Jak czasami tak patrzę na świat to widzę, że zewsząd płyną słowa ukrywające prawdę. Pod pozorem „prawdy” wrzuca nam się torowanie umysłu żebyśmy wiedzieli co mamy myśleć. A ja sobie tak czasami siedzę i myślę :

Czy świat jest taki pojebany a tylko wszyscy się ładnie uśmiechają ? Nie wyłączając mnie.

Od dłuższego czasu patrzę na te portale internetowe i mam takie straszne wrażenie, że ten cytat tam pasuje. Wchodzę na onet i mam wrażenie, że Polska jest najgorszym miejscem do życia. Bo tu wszystko jest chujowe.

A właśnie UWAGA! Piszę tak jak myślę i zapisuję to językiem potocznym. Ten wpis nie ma na celu ukrywania czegokolwiek.

No to mówię sobie wejdę na portale prawicowe. A tu jest bombardowanie ostrzeżeniami że już za chwilę Ruscy tu wejdą i będzie kolejna wojna.

A ja tak se myślę. Ci Ruscy, znakomici szachiści zrobiliby tak głupi ruch mając pod bokiem 1,7 mld Chińczyków ??? Tu i ówdzie czytam że tylko 7% młodych chłopaków w Rosji nadaje się do służby wojskowej. I jeszcze mieliby wytracać ten cenny materiał… no nie wiem. Choć Rosja to jak śpiewa Kazik

ten kraj potężny jego step wielki, nie pojmiesz go rozumem choćbyś myślał wieki …

Kazik Staszewski „Kult”

Czy Ci którzy tak wołają o prawdę i innym zarzucają egoizm to …

Tak naprawdę podlegają cytatowi Oskara Wilde`a? I są egoistami ? Bo pod płaszczykiem prawdy przemycają nam recepty jak MUSIMY żyć? Coraz bardziej mam takie wrażenie.

„W koło wszyscy są pierdolnięci tylko się ładnie się uśmiechają”

Wojciech Domińczak … na kwarantannie Koronawirusa

A weź mi napisz w komentarzu co o tym sądzisz. Nie o moim cytacie ale o tym czy media żądają od nas abyśmy żyli tak jak one uważają.

Ze względu na Chrystusa wszystko inne to gówno

Cytat dziś z kościoła. Ależ mi on przypasował.

  • po pierwsze, że w sposób dosadny mówi „jak jest”
  • po drugie, że powiedział to mój idol – św. Paweł
  • po trzecie, że przeklinam w życiu

I to dziś bardzo mnie poruszyło. To cytat który mnie uskrzydlił 🙂

Tak jak kiedyś odkryłem inny świetny cytat. Kiedy Chrystus przebywał w domu Marty i powiedział

„Marto, martwisz się o tak wiele, a potrzeba tak niewiele albo nic!

Prawda, że piękne?

Tak sobie dziś pomyślałem, że prowadzenie własnej strony to taka forma pamiętnika. Oraz składu różnych rzeczy.

Dodaj komentarz