Nowy Jork – przewodnik

Nowy Jork – miasto, które odwiedziłem po raz pierwszy. Wszystko musiałem organizować sobie od początku. Popełniłem kilka błędów, które mnie sporo kosztowały. Może Ty czytając ten wpis unikniesz ich powtórzenia. Dla łatwiejszej organizacji będziesz mieć niżej spis treści który pomoże przejść Ci do interesującego Cię działu.

Spis treści

Zanim zaczniesz podróż do Nowego Jorku - ESTA

anim w ogóle zaczniesz myśleć o wyjeździe do USA musisz wypełnić wniosek ESTA. Pomimo tego, że zniesiono nam wizy to jednak musimy wypełnić wniosek ESTA który uprawni nas do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych. Tu wklejam link do strony z tym wnioskiem:

ESTA – konieczny wniosek o zezwolenie do wjechania na teren USA

W kroku 5 jest na przykład taka perełka:

Czy starasz się zaangażować w działalność lub prowadziłeś/aś działalność związaną z terroryzmem, szpiegostwem, sabotażem lub ludobójstwem?

No akurat ktoś taki odpowiedziałby na „tak”

Wniosek ESTA przychodzi dość szybko … na szczęście bo miałem taki fuckup:

W międzyczasie wyszło że mój paszport w dniu powrotu będzie o kilka dni krótszy niż wymagane 6 miesięcy. Wyrobiłem więc nowy. Na wszelki wypadek zadałem pytanie „czy muszę od nowa składać” ESTĘ. Zero odpowiedzi. Jakiż przeżyłem szok kiedy podczas elektronicznej odprawy okazało się, że złożony wniosek nie działa. Natychmiast złożyłem nowy. Było to na 13 godzin przed wylotem. Na szczęście nowy wniosek przyszedł po 3 godzinach.

Wylot do Nowego Jorku

Wybrałem Lot. Mieli najlepszą cenę i warunki. To znaczy był tańszy lot o dosłownie 30 zł ale  z przesiadką więc nie było dyskusji.

Ten akapit pi