Rysunek – to kocham, to lubię

Rysunek to niewątpliwie moja pasja. Już za chwilę rozpocznie się tegoroczny Inktober i znów będzie miesiąc wspaniałej rysunkowej przygody. W zeszłym roku zrobiłem wszystkie 31 dni. W tym roku też zamierzam. Rysunek mnie odstresowuje. Kiedy siadam nad kartką papieru przechodzę w inny wymiar.

Rysunek 1 bombki na choince

Jak to wygląda kiedy ma się rysunkową pasję. Przeczytaj to :

Były święta. Choinkę mamy zawsze naprzeciwko dużego okna . Kiedy przychodzi dzień w bombkach odbija się niebo i to co za oknem.

Siedziałem w fotelu obok bożonarodzeniowego drzewka i zdychałem z przejedzenia. Gdzieś w tle toczyły się rodzinne rozmowy. Kiedy zwyczajowo zeszły na politykę to się wyłączyłem. No i co by tu porobić fajnego. Wtedy spojrzałem na odbicie w bombce najbliżej mnie. I właśnie sobie zdałem sprawę, że nigdy tego nie narysowałem. Poszedłem po szkicownik i tak postały dwa szybki szkice studialne bombek.

rysunek bombki na choince

Kiedy zrobiłem pierwszy rysunek bombki zapragnąłem więcej. Postanowiłem zdjąć jedną z choinki i położyć ją na kafelkach.  Zrobiłem to całkiem rozmyślnie. Bombkę położyłem tak żeby nie było widać zaczepu. Położyłem ją też w bliskim sąsiedztwie fug między płytkami. W ten sposób otrzymałem bardzo ciekawe odbicie. 

Tak sobie myślę że byłoby to też świetne studium do perspektywy rybiego oka. Jeżeli też chcesz się pobawić takimi obserwacjami idź do miejsce w którym trzymacie bombki i pobaw się odbiciami.

Kto ja jestem? Zobacz Video

Na tym Video jest mnie dużo. Na okładce tego filmu też jestem ja. A materiał zrobiony został na Dominiadzie – czyli naszym wakacyjnym rysowaniu.

Rysunek 2 Kościół Sakramentek - Dominiada

Wojciech Domińczak rysunek

Rynek Nowego miasta w Warszawie to dla mnie miejsce szczególne.

Tutaj przychodziłem ze swoimi uczniami już od roku 1997. Ma to miejsce jakąś taką swoją magiczną moc. 

Dominiada w 2020 roku była właśnie tutaj. I ja wtedy wysiedziałem tę prackę. Rysunek ten został wykonany cienkopisem na papierze w kolorze kawy z mlekiem. Dla wydobycia bieli użyłem białej kredki.

Kościół Sakramentek to jeden z dwóch obiektów o tym kształcie w Warszawie. Drugi to Kościół Bernardynów na Czerniakowie. Kiedyś Słup (Ludomir Słupeczański) organizował tam plener. Ja źle sprawdziłem adres i w końcu nie dotarłem na miejsce i narysowałem Katedrę Św. Ducha, A to jest obiekt obrządku Polskokatolickiego. Też fajny. Ma kompletnie inny charakter bo raczej jest w stylu bizantyjskim.

Rysunek 3 - cykl Sosny Polskie - Soczewka

jak narysować drzewo

Nie ukrywam, że rysunek plenerowy kręci mnie najbardziej. To ujęcie pochodzi znad zalewu w Soczewce.

Dodaj komentarz