Zapisz się do mnie na rysunek

Jeżeli chcesz zostać mistrzem - nie idź do mistrza - idź do jego nauczyciela!

Na tej stronie możesz zapisać się na kurs rysunku do Domina, ale kiedy zapis przyjdzie z tego formularza to dostajesz moją osobistą opiekę!

Moja przygoda z Tytusem Brzozowskim

Był rok 2002. Siedziałem przy biurku i wyczekiwałem telefonów. Było to w naszej pierwszej lokalizacji na ul. Wspólnej. Przygotowywałem program nauczania i wreszcie telefon zadzwonił. 
– Halo, Dzień dobry!
– Dzień dobry z tej strony Tytus Brzozowski. Chciałbym zapisać się na kurs rysunku na architekturę. Mam już rok praktyki w innej szkole rysunku ale słyszałem dużo dobrego o Dominie dlatego chciałbym chodzić równolegle i tu i tu.
Taki był nasz pierwszy kontakt.
Nikomu nieznany Tytus postanowił rozszerzyć swoje możliwości.  Po dwóch miesiącach zrezygnował z tamtej szkoły rysunku (Przez szacunek do niej nie podaję o jakie miejsce chodziło)
Tytus powiedział wtedy tak :
– Po co mam płacić w dwóch miejscach jak płacąc w Dominie mam też mnóstwo lekcji rysunku za darmo. 
Tytus dostał się na architekturę. W międzyczasie zaraziłem go akwarelą. Nie ja bezpośrednio malując ale stworzyłem zmotywowane i pełne uporu miejsce. Po pewnym czasie Tytus stał się wykładowcą u mnie od akwareli. A potem już poszedł własną drogą.
Tytus jest teraz wspaniałym akwarelistą. W Warszawie jest kilkanaście miejsc gdzie są jego murale. Niewątpliwie jest mistrzem.
A ja? A ja nadal uczę i motywuję kolejnych. I taka rola mi odpowiada.
      

 

Zapisz się przez poniższy formularz a wezmę Cię pod swoje skrzydła

asia kiljan

Pamiętam jak po kilku dniach od zapisania się na kurs rysunku do Domina przyszłam do pracowni, było tam mnóstwo osób, a Ty mimo, że posiadałeś tak wielu uczniów przywitałeś mnie z imienia i nazwiska. To było niesamowicie miłe i trudne do zrozumienia, w jaki sposób opanowujesz imiona tak wielu osób w tak krótkim czasie Atmosfera, którą tworzyłeś w pracowni sprawiała, że nie mogłam się doczekać kolejnego dnia, w którym mogłam przyjść, porysować. Najbardziej lubiłam korekty, bo oprócz weryfikacji pracy zawsze słyszałam słowa pełne motywacji do dalszej pracy. Nadal słuchanie Ciebie online sprawa, że czuję się zmotywowana do rysowania.

Asia Kiljan

kursantka z 2008 roku

Maciek Wróbel

Wojtek jest postacią nietuzinkową. W moim rozwoju, jak i w przypadku już tysięcy kursantów, odegrał kolosalną rolę, co najlepiej widać po dwóch dekadach, które upłynęły mi od nauki w Dominie. Niezrównany motywator, potrafiący wycisnąć z różnych osobowości chęć do systematycznej pracy, a także obudzić miłość do uprawiania rysunku i malarstwa. Jego autorskie metody, oparte o intuicję, ale i analizę doświadczeń, wnikliwą obserwację, zawsze odwoływały się do przełamywania schematów komunikacji i prawdziwej innowacji. Przyciągając kreatywnych, poszukujących kursantów, jest ojcem pojemnego środowiska, wśród którego znajdziemy nie tylko topowych architektów, ale i twórców realizujących się w innych branżach, co często zawdzięczają intensywnej przygodzie z rysowaniem właśnie w Dominie. 

Maciek Wróbel

reżyser, producent, muzyk, architekt

Weronika Cybulak

„Wojtek to osoba niesamowicie autentyczna. Wiele razy miałam okazję słuchać go w pracowni, gdy wpadał do nas z hukiem na zajęcia i opowiadał o kolejnej swojej pasji. I za każdym razem słuchałam go uważnie (nawet gdy opowieść była o wypadzie na rybach sprzed tygodnia), bo w każdy temat potrafił wpleść coś życiowego. Organizacja obowiązków, psychologia pracy w grupie, czym jest poświęcenie, o rysunku nawet nie wspomnę! – masa różnorodnych tematów które naprawdę pomogły mi ukierunkować się w życiu.
Ale jedno spotkanie bardzo dobrze pamiętam. Przy okazji jakiejś korekty wspomniałam że mieszkam z chłopakiem (obecnym mężem). A Wojtek spojrzał na mnie uważnie i spytał tylko „Czy on jest dla Ciebie dobry?” Tyle. I to było szczere! Jak cały Wojtek. Choć ma dziesiątki pracowników, setki uczniów i zawalony jest robotą po uszy, było ważne dla niego to, czy mój chłopak jest po prostu dobrym człowiekiem. Tak po ludzku. Taki jest Wojtek i dzięki niemu taki jest Domin! „

Weronika Cybulak

koncept artystka, szefowa domin lublin